Czas na remont!

Czas na remont!

Planujesz remont i nie wiesz jak się do tego zabrać? A może potrzebujesz inspiracji? Przed decyzją o rozpoczęciu prac, warto zastanowić się, które pomieszczenia w domu wymagają odświeżenia i jakie materiały są teraz w modzie. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych produktów, dzięki którym w mgnieniu oka odmienimy każde wnętrze!

Popularne elewacje

Wizytówką każdego domu jest niezaprzeczalnie jego elewacja. To właśnie ona podkreśla indywidualny styl lub sprawia, że znajdujące się w pobliżu  budynki tworzą spójną całość. Niebanalnym rozwiązaniem jest kamień elewacyjny naturalny, który uznawany jest za eleganckie i luksusowe wykończenie. Moda na kamień nie przemija, a dodatkowo jest to jeden z najtrwalszych materiałów, który nawet po wielu latach wygląda świetnie. Na wykończenie elewacji najlepszymi miesiącami są wrzesień i październik, ponieważ latem temperatury mogą okazać się zbyt wysokie, co prowadzi do słabe wiązania się materiału z podłożem. Przy układaniu kamienia na elewacje, dobrze jest zastosować się do prostej rady - im niżej, tym bardziej ciężkie, chropowate materiały, im wyżej, tym gładsze faktury.

Łazienka jak nowa

Różnorodność i duży wybór płytek na rynku sprawiają, że decyzja o konkretnym produkcie nie jest najłatwiejsza. Przy wyborze zawsze warto kierować się opiniami na temat danego producenta oraz kolorystyką, jaka sprawdzi się w naszej łazience. Popularnym ostatnio rozwiązaniem, zwłaszcza na ścianach, jest glazura płytki łazienkowe. Pamiętajmy, że jeśli chcemy powiększyć optycznie pomieszczenie, dobrze jest postawić na jasne płytki, które odbijają światło, dają wrażenie czystości. Do dekoracji ścian można wykorzystać kolorowe płytki we wzory lub połączyć kolorowe z białymi. Jeśli zdecydujemy się na kolorowe płytki, ważne jest, aby do ich wyboru i ułożenia podejść ostrożnie. Nadmiar wzorów i kolorów może przytłoczyć pomieszczenie i zmniejszyć je. Najlepszym wyborem mimo wszystko są co sezon jasne i chłodne kolory, które tylko przeplatamy kontrastowymi dodatkami, dla ocieplenia aranżacji.

Jak pozbyć się odpadów przy remoncie?

Każdy remont wiąże się z tonami brudu i odpadów, które dobrze jest na bieżąco sprzątać, aby nie poniszczyły i pobrudziły mebli oraz materiałów, na jakich pracujemy. Najwygodniej jest skorzystać z usług profesjonalistów, którzy przy pomocy odpowiedniego sprzętu i ekipy, na bieżąco zabiorą nieczystości. Wywóz śmieci rumia to pomoc dla klientów indywidualnych oraz firm. Szybko i sprawnie pozbędą się kłopotu za pomocą własnych kontenerów i specjalistycznego sprzętu.