Jak stylowo zaaranżować wejście do domu?

Jak stylowo zaaranżować wejście do domu?

Wejście do domu jest niejako jego wizytówką i czymś co w pierwszej kolejności przykuwa uwagę gości. Jego aranżacja powinna pasować do elewacji budynku, a także nawiązywać do stylu, który panuje wewnątrz domu. Sprawdź inspiracje na stylowe aranżacje wejścia do domu!

Teren przed domem

W przypadku aranżacji wejścia do domu, ogromne znaczenie ma także wygląd otaczającego go terenu. Zazwyczaj jest on aranżowany w formie małego ogródka, ze ścieżką prowadzącą do drzwi wejściowych. Świetnie sprawdzi się różnego rodzaju roślinność, jak kwiaty czy krzewy, które będą cieszyć oko już od przekroczenia progu bramy wejściowej. Przy ścieżce idealnie sprawdzą się także duże donice do ogrodu, w której warto zasadzić małe drzewka lub na przykład bukszpany. Zadbajmy także o odpowiednie oświetlenie ścieżki, dzięki czemu wejście do domu będzie znacznie łatwiejsze wieczorem lub nocą. Oświetlenie stanowi także doskonały element dekoracyjny.

Drzwi wejściowe

Kluczowym elementem aranżacji wejścia do domu są drzwi wejściowe. Powinny być przede wszystkim funkcjonalne, czyli posiadać nowoczesne zabezpieczenia przed włamaniem, ale również ochronić dom przed działaniem warunków atmosferycznych, zwłaszcza utracie ciepła zimą, dzięki swojej szczelności. Drzwi wejściowe poza wieloma ważnymi funkcjami są także wizytówką domu. Dlatego przy wyborze drzwi powinniśmy zastanowić się także nad ich wyglądem. Wybór jest ogromny - zarówno w kwestii materiałów jak i kolorów. Pamiętajmy, aby pasowały one do elewacji budynku, a także okien, dachu i bramy garażowej. Dzięki temu wejście do domu będzie wyglądać estetycznie i stylowo. Przy wejściu do domu świetnie sprawdzą się także różnego rodzaju sezonowe dekoracje, jak dynie na jesień lub świąteczny stroik zimą.

Wejście do domu od wewnątrz

Kolejnym elementem w przypadku aranżacji wejścia do domu jest także przestrzeń znajdująca się po wejściu do środka. To kolejna strefa, która stanowi wizytówkę domu. Tak zwany przedpokój powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Powinien posiadać miejsce na buty oraz kurtki. Powinien także nawiązywać do stylu innych pomieszczeń w domu. W przypadku holu, elementem który przyciąga uwagę są także schody. Obecnie popularne są balustrady szklane, które dodają elegancji. Bardzo ważne jest także oświetlenie, które pełni również funkcję dekoracyjną. Świetnie sprawdzą się też różnego rodzaju ozdoby ścienne jak obrazy czy rodzinne zdjęcia.