Niedrogi remont - pomysły, wskazówki i inspiracje

Niedrogi remont - pomysły, wskazówki i inspiracje

Jeśli chcesz odświeżyć nieco jakieś pomieszczenie, dom czy elewację, ale obawiasz się związanych z tym wydatków, to ten artykuł Ci w tym pomoże. Przedstawiamy garść praktycznych porad i inspiracji. Remont nie musi być drogi!

Największa oszczędność, czyli zrób to sam

Najprostszym, a zarazem najlepszym sposobem na to, jak zaoszczędzić przy każdym remoncie, jest wykonanie go samemu. Niestety, w praktyce nie każdy ma na to czas, szczególnie jeśli mówimy o pracach bardziej złożonych. Nie każdy dysponuje też narzędziami czy zwyczajnie, potrafi. Są jednak takie prace, które może wykonać dosłownie każdy, choćby w wolny weekend. Nie wymagające za wiele doświadczenia, a jedynie zaangażowania i trzymania się podstawowych zasad.

Przykładowo, samodzielnie możesz przeprowadzić malowanie, choćby pojedynczego pomieszczenia. Jedyne czego potrzebujesz to kilka podstawowych narzędzi i akcesoriów oraz, oczywiście farby. Białystok to miasto, w którym znajdziesz hurtownie i markety budowlane oferujące zaskakująco korzystne ceny. Całe przedsięwzięcie nie będzie więc kosztowne. Pozwoli Ci za to diametralnie odmienić wnętrze i zdobyć nieco praktycznych umiejętności.

Kupuj mądrze, czyli jak oszczędzać na materiałach

Idąc za przykładem (choć dotyczy to praktycznie każdego remontu), koszty można minimalizować, kupując w odpowiednich miejscach. Jeśli zależy Ci na dobrych cenach materiałów, zamiast największych marketów wybieraj te bardziej lokalne, poszukaj też niewielkich sklepów specjalistycznych. W przypadku tych drugich, najlepsze oferty znajdziesz w sieci. Wysokiej jakości akcesoria, takie jak folia czy taśma malarska Tesa są w sklepach internetowych o wiele tańsze. Jeśli chcesz maksymalnie dobrze wykorzystać swój budżet, to warto pilnować się w kwestii każdego drobiazgu.

Najwięcej dodatkowych kosztów powstaje przez dokupywanie materiałów i akcesoriów w trakcie remontu. Równie często generuje je słaba jakość, która znacznie zwiększa zużycie. Nie staraj się więc wybierać jak najtańszych opcji, szukaj tych sprawdzonych w możliwie jak najlepszych cenach. Zamiast maksymalnie skrupulatnego planowania ilości, praktyczniejszym i w efekcie, korzystniejszym cenowo rozwiązaniem (tak, jak w przypadku taśmy) jest zakup z zapasem przez Internet.

Wielkie zmiany niewielkim kosztem

Na koniec mamy dla Ciebie inspirację, a jest nią sposób na to, jak niewielkim kosztem i minimalnym nakładem pracy diametralnie odmienić wnętrze. Jeśli nie przemawia do Ciebie malowanie, lub zależy Ci na zmianach bardziej gruntownych, rozważ wyłożenie ściany kamieniem bądź imitacją cegły. Kamień dekoracyjny biały to niedrogie, trwałe i niezwykle atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, które pozwoli Ci na stworzenie praktycznie nowego wnętrza. Popularnym sposobem na wykorzystanie takiego kamienia jest obłożenie nim jednej ze ścian pomieszczenia. Oprócz białego, uniwersalnego wariantu możesz postawić też na inne kolory. Możliwości jest mnóstwo, ceny nie są wygórowane, a świetny efekt utrzyma się przez długie lata.

Jeśli czujesz niedosyt i chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie zapoznaj się z innymi artykułami na naszym portalu. Znajdziesz w nich mnóstwo wskazówek, porad i recenzji dotyczących budownictwa i remontów. Zapraszamy!