Nowa budowa? Sprawdź co Ci się przyda!

Nowa budowa? Sprawdź co Ci się przyda!

Prace budowlane wykonywane są w całej Polsce nieustannie, niezależnie od warunków pogodowych czy sezonu. Zdarza się, że na miejscu starej posiadłości, właściciel chce postawić nowy budynek, lub zagospodarować część terenu inaczej. Sprawdź, jak można pozbyć się starych zabudowań i co przyda się w nowoczesnej posiadłości.

Wyburzamy

Stoisz na działce, którą kupiłeś, a przed sobą masz stare pomieszczenia gospodarcze lub nadający się do rozbiórki dom? To nie koniec świata! Przyda Ci się profesjonalna pomoc firmy, która posiada robot wyburzeniowy. Za pomocą takiego urządzenia o dużej mocy, nie tylko pozbędziesz się pozostałości po budynkach, ale również zrobisz podkop pod fundamenty czy piwnicę. Roboty Zostały specjalnie zaprojektowane do wyburzania, dzięki czemu są często nawet wydajniejsze od dużych koparek. Urządzenia te mają ogromną przewagę zwłaszcza w ciasnych przestrzeniach i pomieszczeniach zamkniętych np. stropy, dachy, klatki schodowe, piwnice, place z kolumnami, do których nie dostaną się inne maszyny ze względu na swój rozmiar oraz wagę.

Nowe bezpieczne drzwi

Drzwi wejściowe mają zabezpieczać budynek przed włamaniem i chronić domowników. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na trzy kwestie: termoizolacyjność, ochronę akustyczną oraz odporność na włamanie. Termoizolacyjność zależy przede wszystkim od tego, jak skonstruowane zostały drzwi i z jakich materiałów je wykonano. Cieplejsze zawsze są drzwi grubsze, które posiadają większą warstwę materiału izolacyjnego - styropianu, wełny mineralnej lub pianki poliuretanowej. Żeby drzwi mogły chronić przed mrozem, należy dopasować je do ościeżnicy i dobrze uszczelnić część progową. Wszystkie te działania mają na celu również wygłuszać hałasy z zewnątrz i nie przepuszczać ich z wnętrza domu. Optymalną ciszę i komfort w mieszkaniu zapewnią nam drzwi o współczynniku Rw=30-35 dB. Do wyboru mamy wiele drzwi wykonanych z różnych materiałów, takich jak: drewno, aluminium, stal, włókno szklane czy PCV.

Ciepło i energooszczędnie

Grzejniki elektryczne ścienne energooszczędne są ostatnimi czasy bardzo popularne wśród osób budujących lub remontujących domy. Przede wszystkim wpływ mają na to troska o środowisko i znaczne oszczędności. Ten rodzaj grzejników przystosowany jest nie tylko do hybrydowego zasilania, ale przede wszystkim mogą być całkowicie kompatybilne z alternatywnymi źródłami energii. Produkt powstaje z pyłu marmurowego i może być poddany recyklingowi. Ciekawy design i możliwość ustawienia grzejnika zarówno w pionie, jak i poziomie sprawia, że łatwo dopasujemy go do aranżacji wnętrza.