Planujesz remont? Sprawdź najlepsze rozwiązania!

Planujesz remont? Sprawdź najlepsze rozwiązania!

Remont mieszkania lub domu to dla wielu osób wyczekiwany moment. Oczami wyobraźni widzimy już zadawalające efekty naszej pracy i cieszymy się na zupełnie odmienione pomieszczenia. Czasem okazuje się, że wybór odpowiednich produktów nie jest wcale taki prosty. Sprawdź, w co warto zainwestować, aby nie żałować.

Pokój jak malowany

Odświeżenie mieszkania bezsprzecznie wiąże się z malowaniem ścian. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, z których można skorzystać przy okazji tej czynności. Jak wybrać właściwie? Przede wszystkim należy zastanowić się nad budżetem. Jeśli chodzi o farby, warto kupić te z wyższej półki, dzięki czemu nie będzie potrzeby zaraz malować ścian od nowa. Tym sposobem, mimo że na początku zapłacimy trochę więcej, w efekcie taki zakup to spora oszczędność. Najnowocześniejsze i najwyższej jakości produkty to te ceramiczne, które są plamoodporne. Farby Białystok oferują asortyment dla najbardziej wymagających użytkowników. Specjalne powłoki farb nie absorbują brudu i sprawiają, że ściana wygląda na świeżą przez długi czas. W razie mocniejszych zabrudzeń produkt można myć, a nawet szorować.

Odpowiednie zabezpieczenie

Podczas remontu, a zwłaszcza gdy przychodzi czas na malowanie ścian, nie można zapomnieć o właściwym zabezpieczeniu miejsc, do których farba nie powinna się dostać. Zadba o to taśma malarska Tesa, która zabezpieczy meble, podłogi, gniazdka czy framugi. Produkt charakteryzuje się trwałością i niezwykłą przyczepnością, dzięki czemu nie ma obaw o to, że w trakcie malowania się odklei. Specjalna papierowa struktura sprawia, że substancja, jaką zostanie pobrudzona, nie spłynie dalej i nie ubrudzi innych miejsc. Ważne przy malowaniu jest to, aby użyta taśma nie odklejała się od podłogi, mebli czy folii malarskiej. Specjalny klej zastosowany w taśmach Tesa zapewnia dobrą przyczepność do różnego rodzaju materiałów, dla pewności, że przypadkowe pociągnięcie za produkt nie spowoduje jego zerwania. Za pomocą taśmy możemy również malować wzory na powierzchniach. Wystarczy wybrać tę o mniejszej szerokości i nakleić ją w wybranych miejscach.

Ozdabianie ścian kamieniem

Oprócz zwykłego malowania ścian, czy też nakładania tapet, najczęściej wybieranym produktem do pokrywania powierzchni jest kamień dekoracyjny biały. Kamień pozwala przełamać monotonię aranżacji i nadać wnętrzu niezwykłego charakteru. Oprócz tego kamień to produkt naturalny, a więc bezpieczny dla zdrowia i środowiska oraz bardzo trwały. Znakomicie pasuje do wielu różnych stylów i nadaje się do stosowania zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach. Wybór kamienia zapewnia wyeksponowanie pożądanych powierzchni jak np. ścian w salonie.