Przestrzeń biurowa w Łodzi – czy warto wynająć biuro w centrum Polski?

Przestrzeń biurowa w Łodzi – czy warto wynająć biuro w centrum Polski?

Łódź to miasto położone na styku szlaków komunikacyjnych w samym sercu Polski. Nic więc dziwnego, że wiele firm o międzynarodowym znaczeniu otwiera swoje centra logistyczne właśnie tutaj. Jak tak duże zainteresowanie tym miastem wpływa na dostępność przestrzeni biurowej? Sprawdźmy!

Trudna sytuacja Łodzi po 2000 roku

Łódź jest jednym z tych miast, które zostały najmocniej dotknięte kryzysem demograficznym spowodowanym emigracją w pierwszych latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Od roku 2000 z miasta ubyło ponad 100 000 mieszkańców. Dziś liczba mieszkańców Łodzi ustabilizowała się i wynosi około 670 tysięcy – to wciąż jedno z największych polskich miast, walczące w tym rankingu o trzecie miejsce z Wrocławiem. Tradycyjnie, w Łodzi prym wiodły trzy gałęzie przemysłu – branża budowlana, włókiennicza oraz transportowa. Ze względu na zmianę realiów i prywatyzację wszystkie te segmenty lokalnej gospodarki skurczyły się, co poskutkowało wyjazdem wielu osób w nich zatrudnionych.

Łódź – miasto na styku szlaków komunikacyjnych

Lukę po kurczącym się włókiennictwie i budownictwie stopniowo zaczął przejmować sektor IT. Gospodarze miasta na przestrzeni lat stworzyli dobre warunki dla nowo powstających przedsiębiorstw działających w tym sektorze, dzięki czemu do miasta zaczęli ściągać specjaliści z całego kraju. Dziś w Łodzi znajdziemy siedziby wielkich firm oferujących usługi cyfrowe. Jeżeli chodzi o biznes logistyczny i transportowy, to jakkolwiek oklepanie by to nie zabrzmiało, Łódź jest w tym zakresie skazana na sukces. To miasto znajdujące się w samym środku polski, przecinają je najważniejsze drogi w kraju i międzynarodowe szlaki handlowe. Nie powinno więc dziwić, że wielu przedsiębiorców właśnie tutaj chce znaleźć wymarzone biuro do wynajęcia. Łódź to doskonały kierunek dla firm działających w IT, logistyce czy spedycji!

Biura w Łodzi – obrzeża

Na obrzeżach Łodzi znajdziemy przede wszystkim biura B i C systemu BOMA International. Oznacza to, że są to zarówno nowoczesne biurowce, jak i hale magazynowe czy centra logistyczne z częścią biurową. Obrzeża Łodzi to bardzo dobra lokalizacja – to skrzyżowanie największych w Polsce autostrad i bliskość dobrze skomunikowanego centrum. Sieć drogowa łodzi jest dobrze rozwinięta i łatwo jest się przemieszczać po tym mieście. Na obrzeżach miasta wciąż powstają nowe obiekty – znalezienie wolnej przestrzeni nie stanowi większego problemu.

Łódź – biura w centrum miasta

W samym centrum Łodzi znajdziemy nowoczesne biurowce, które spełniają najwyższe standardy BOMA International. Są budynki przyporządkowane do klasy A tej klasyfikacji. To nowoczesne, dobrze zarządzane biurowce, których wnętrza kryją biura dostępne w o wiele niższych cenach niż te, które znamy na przykład z Poznania czy Warszawy. Pomimo stale rosnącego zainteresowania tą lokalizacją, znalezienie wolnych biur w tej części miasta nie stanowi większego problemu.