Przydatne usługi dla przemysłu i branży budowlanej

Przydatne usługi dla przemysłu i branży budowlanej

Nowe przedsiębiorstwa świadczące usługi dla przemysłu i branży budowlanej powstają nieustannie. Niektóre z nich są pionierskie, inne zwyczajnie rzadkie, łączy je jednak jedno - są po prostu potrzebne. W tym artykule przedstawiamy krótki przegląd ciekawych ofert dedykowanych różnym gałęziom przemysłu.

Precyzyjna produkcja na zamówienie

Pierwsza usługa, której się przyjrzymy, dotyczy produkcji części metalowych. Jest nią seryjne frezowanie CNC. Katowice przodują w tej kwestii, można tu znaleźć przedsiębiorstwa oferujące produkcję praktycznie dowolnych elementów toczonych. W dowolnych kształtach, z gwintem, wierceniem lub frezowaniem poprzecznym. Zarówno w krótkich seriach, jak i w produkcji wielkoserynej. Ze względu na koszty technologii i jej obsługi, zlecenie produkcji poszczególnych elementów takim przedsiębiorstwom zwyczajnie się opłaca. Specjalizacja usługodawcy zapewnia tu też wysoką jakość gotowego produktu. Jest to więc rozwiązanie idealne dla obu stron.

Dedykowane urządzenia pomiarowe

Wiele gałęzi przemysłu potrzebuje specjalistycznych, zgodnych z normami, a często też mocno niestandardowych urządzeń pomiarowych. Nic więc dziwnego, że powstało przedsiębiorstwo oferujące sprzedaż i doradztwo w zakresie specjalistycznej aparatury kontrolno-pomiarowej. W ofercie można znaleźć między innymi wszelkie termometry przemysłowe, manometry, termomanometry, a także pełen osprzęt. Oferta dość wyjątkowa i bardzo wyspecjalizowana, ale niezwykle ułatwiająca realizację wielu przedsięwzięć. Korzystają z niej przeróżne branże, od hutnictwa i górnictwa, przez przemysł farmaceutyczny, aż po produkcję spożywczą.

Więcej niż wynajem dźwigów

Ostatnia usługa, której się przyjrzymy, może na pierwszy rzut oka nie wydawać się niczym nowym. To jednak tylko pozory. Mowa o przedsiębiorstwach oferujących rozwiązania do transportu pionowego. Od sprzedaży i serwisu, aż po wynajem. Dzięki takim usługom branża budowlana może łatwo zaopatrywać się w małe dźwigi budowlane. W kategorii tej mieszczą się między innymi windy budowlane, platformy transportowe, i ruchome podesty masztowe. Oferta jest kierowana zarówno do branży budowlanej, jak i szeroko pojętego przemysłu. Co więcej, wchodzą w nią także profesjonalne usługi operatorskie. Korzystanie z takich ofert jest dla wielu przedsiębiorstw znacznie korzystniejsze niż zakup sprzętu.

Specjalistyczne usługi są dla wielu przedsiębiorstw po prostu niezbędne. Ze względu na koszty technologii czy urządzeń, bez nich wiele zakładów produkcyjnych czy mniejszych firm nie miałoby szansy na żaden rozwój. Warto o nich wiedzieć.