Remont domu – najlepsze rozwiązania i panujące trendy

Remont domu – najlepsze rozwiązania i panujące trendy

Remont domu to spora inwestycja, która może wiązać się również z ogromnym stresem, nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, ale to normalne. Czasami warto się przemęczyć i przebrnąć przez najtrudniejsze momenty, bo efekty mogą naprawdę miło zaskoczyć. Nasz dom, czy mieszkanie to nasza oaza spokoju, dlatego szczególnie powinniśmy zadbać o wystrój, klimat i charakter tego miejsca. Jak zabrać się na remont? Co jest teraz w modzie? O tym przeczytacie w poniższym artykule!

Odświeżenie koloru – zaszalej!

Nawet drobne zmiany potrafią całkowicie odmienić wnętrze domu. Często właśnie na wiosnę decydujemy się na malowanie ścian. To najprostszy i najtańszy sposób na odświeżenie mieszkania i całkowitej odmianie pomieszczeń. Jak dobrze wybrać? Pomieszczenia, które są jasne, sprawiają wrażenie również przytulniejszych i większych, dlatego odcienie beżu i bieli to dobry wybór, bez względu na to, w jakim stylu mamy urządzony dom. Farby Białystok to miejsce, gdzie znajdziemy naprawdę szeroki wybór kolorów, nawet dla najbardziej wymagających osób. Taki zakup musi być przemyślany, w końcu nie każdego dnia decydujemy się na zmianę kolorów w naszym mieszkaniu.

Planujesz remont? Pamiętaj o bezpieczeństwie

Remont to spore wyzwanie i zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie, nie tylko naszym, ale i mebli. Podczas wykonywania prac możemy pobrudzić farbą np. drewnianą podłogę, a zmycie zabrudzeń, nie zawsze jest takie proste. Najlepszym rozwiązaniem jest zabezpieczenie miejsc przez taśmy ostrzegawcze Tesa. Możemy użyć jej nie tylko do podłogi, ale i gniazdek czy framug. To produkt wydajny, niezwykle wytrzymały, charakteryzujący się wysoką wydajnością, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się, że taśma odklei się w trakcie prac remontowych. Taśma to ‘must have’ podczas każdego remontu, czy zwykłego malowania ścian.

Nowy charakter wnętrza – nie tylko malowanie ścian

Czasami malowanie ścian, czy położenie nowej tapety nie wystarcza, by odmienić wnętrze i chcemy nadać mu nie tylko świeżości, ale całkowicie zmienić wygląd. W takich sytuacjach sprawdzi się kamień dekoracyjny, a najlepiej kamień dekoracyjny biały. Dzięki niemu przełamiemy panującą monotonię i nadamy charakteru ścianie. Kamień jest bardzo pożądanym materiałem, ze względu na swoją trwałość, łatwość w czyszczeniu oraz elegancję. Świetnie łączy się z różnymi stylami i aranżacjami wnętrz. Możemy nim udekorować zarówno wnętrze budynku, jak i zewnętrzną elewację. Odporny na warunki atmosferyczne i zabrudzenia, idealny do dekoracji!