Remont? To proste!

Remont? To proste!

Każdego z nas czeka kiedyś remont mieszkania. Użytkując lokal, pewne elementy się zużywają lub po prostu nudzą. Czasem zdarza się, że nowsze rozwiązania są na tyle ciekawe, iż mamy ochotę zastosować je u siebie. Jeśli planujesz remont lub zastanawiasz się, co warto w najbliższym czasie wymienić, podpowiadamy!

Trwała i niecodzienna elewacja

Kamień elewacyjny naturalny uznawany jest za najwyższej jakości materiał, który posłuży do stworzenia wymarzonej elewacji, ale nie tylko. Charakteryzuje go przede wszystkim niesamowita trwałość i odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Głownie wykorzystuje się go do budowy, chociaż szybko zyskał miano świetnej dekoracji. Kamień dekoracyjny bardzo często stosuje się w salonie na tzw. ścianę telewizyjną. Płytki ścienne o takiej charakterystyce są dominującą dekoracją we wnętrzu. Ciekawym pomysłem będzie zastosowanie tego samego typu kamienia w różnych częściach domu oraz na elewacji. Pozwoli to na spójną aranżację wnętrz i da niesamowity efekt wizualny.

Nowa łazienka

Jak w prosty i niedrogi sposób cieszyć się nową aranżacją łazienki? Glazura płytki łazienkowe to strzał w dziesiątkę! Odpowiednio dobrane wzory i kolory pozwolą urządzić wnętrze w niecodzienny sposób. O czym warto pamiętać? Przede wszystkim płytki  podłogowe, powinny odznaczać się małą nasiąkliwością. Ma to na celu uniknięcie plam oraz pękania. Dobrze jest, aby płytki na podłogę były również antypoślizgowe, ponieważ zachlapanie zdarza się tam dość często i łatwo o nieszczęśliwy wypadek. Osoby, które nie mają czasu na codzienne sprzątanie łazienki, powinny wybrać ciemniejsze płytki, lub te we wzory, dzięki temu nie będzie tak na nich widać brudu oraz kurzu. Ściany w łazience są mniej narażone na uszkodzenia, dlatego płytki w to miejsce wybiera się według uznania i upodobania.  Oprócz uniwersalnych materiałów, takich jak terakota czy gres szkliwiony, świetnie sprawdzi się popularna glazura.

Sprzątanie po remoncie

Remont remontem, ale posprzątać trzeba, a najlepiej robić to na bieżąco. Odpowiednią usługą będzie tu wywóz śmieci rumia, który oferuje wywóz odpadów zarówno w kontenerach otwartych, jak i zamkniętych o pojemności od 5 m3 do 30 m3. Można również skorzystać z wynajmu sprzętu, przeprowadzenia prac rozbiórkowych czy recyklingu gruzu. Warto na samym początku remontu zadbać o wybór profesjonalnej firmy, która nie tylko wywiezie nieczystości, ale również pomoże w ich segregacji i odpowiednim transporcie, co przydaje się, gdy remont robiony jest w bloku.