Ściany w nowoczesnym salonie - jak je wykończyć?

Ściany w nowoczesnym salonie - jak je wykończyć?

Salon nazywany jest sercem domu. To w nim spędzamy czas z rodziną i najbliższymi, a także odpoczywamy po całym dniu. Ogromny wpływ na to jak czujemy się w danym pomieszczeniu ma jego wystrój. Dlatego urządzając swój salon, zwracajmy uwagę na aspekty wizualne. W dzisiejszym artykule skupimy się na ścianach w salonie i możliwościach ich dekoracji. Sprawdź inspiracje!

Remont salonu

Remont salonu powinniśmy zacząć przede wszystkim od malowania ścian. Są one podstawą do dalszego wykańczania pomieszczenia. Wiele osób decyduje się na samodzielne pomalowanie ścian, aby zaoszczędzić pieniądze na fachowców. Jest to jedno z najprostszych czynności, jakie wykonuje się podczas remontu, dlatego z powodzeniem samodzielnie pomalujemy nasz salon. Wystarczy się tylko odpowiednio przygotować. Przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się we wszelkie niezbędne akcesoria, jak wałek do malowania, kuweta oraz taśma malarska. Tesa to popularna firma produkująca taśmy służące do przyklejania na ściany, a także zabezpieczania mebli, podłóg czy okien. Niezbędna może okazać się także folia, którą zabezpieczymy pomieszczenie przed zabrudzeniami.

Kolor ścian

Najważniejszym aspektem jest przede wszystkim wybór koloru ścian. Najlepszym rozwiązaniem będzie zorientowanie się, jakie farby Białystok dostępne są w sklepach lub skorzystanie ze wzornika. Wybór kolorów farb jest ogromny i niekiedy ciężko jest się zdecydować. Jeśli jesteśmy właścicielami małego salonu, powinniśmy postawić na jasne kolory, które sprawią, że pomieszczenie będzie przestronne i optycznie je powiększymy. W przypadku salonu o większym metrażu świetnym rozwiązaniem jest pomalowanie jednej ze ścian na wyrazisty, ciemniejszy kolor. Dzięki temu nasz salon nabierze charakteru, a ściany będą stanowiły idealną dekorację. Kolor ścian warto odpowiednio wcześniej zaplanować, gdyż powinien on pasować zarówno do mebli, jak i podłogi i wszystkich dodatków, jakie będą znajdować się w naszym salonie. Przede wszystkim powinniśmy wybrać taki kolor, który podoba nam się najbardziej. W końcu to my będziemy spędzać w salonie najwięcej czasu i ważne jest, abyśmy czuli się w nim komfortowo.

Dekoracje ścian

Ściany to idealne miejsce na zastosowanie różnego rodzaju dekoracji, które urozmaicą nasz salon i dodadzą mu charakteru. Bardzo popularny i często wykorzystywany w wielu salonach jest kamień dekoracyjny biały. Zazwyczaj stosuje się go na ścianę, na której znajduje się telewizor. Jest niezwykle efektowny i świetnie sprawdzi się zarówno w małych jak i większych pomieszczeniach. Warto także udekorować ścianę obrazkami, plakatami lub zdjęciami. Dzięki temu pomieszczenie będzie zdecydowanie bardziej przytulne, a przy okazji stanie się bardziej unikatowe i odzwierciedli nasz styl.